Ventu banka

Pēdējo desmit gadu laikā Ventspils ir bijusi viena no krāšņākajām un tūristiem draudzīgākajām pilsētām Eiropā. Ventspilī ir viegli aizmirst, ka patiesībā atrodies tepat Latvijā – pilsētai ir savs karogs, sava valoda, un pat sava laika zona.

Venti ir nemonetārs norēķināšanās līdzeklis Ventspils pilsētā, Latvijā. Venti ir vietējā naudas vienība, kas sniedz privilēģijas, apmeklējot dažādas aktīvās atpūtas un izklaides vietas, tūrisma objektus un kafejnīcas Ventspilī. Venti neaizstāj Latvijas nacionālo valūtu – eiro (EUR).

2011.gada oktobrī pirmo reizi apgrozībā tika laists 1 miljons ventu. Šobrīd ventiem jau ir 6 dažādi nomināli: 5; 10; 20; 50; 100 un 500.

 

   


Uz visām ventu naudas zīmēm ir attēlotas govis, kuras savulaik veidojuši ievērojamākie Latvijas mākslinieki starptautiskajam mākslas un mecenātisma projektam „Ventspils Govju parāde 2002”. Uz ventiem attēlotās govis ir izvietotas Ventspils pilsētvidē un joprojām ir tūristu iecienītākie apmeklēšanas objekti.

Olimpiskā centra "Ventspils" viesnīca ir vieta, kur vari izņemt savus nopenītos ventus un tālāk tos tērēt kādā no 40 vietām, kas tos pieņem.